W jaki sposób parapet zewnętrzny chroni wnętrze domu?

Parapet zewnętrzny z odpowiednim spadkiem to absolutna konieczność, ponieważ to właśnie dzięki niemu wody deszczowe są skutecznie odprowadzane i nie zalewają pomieszczeń. Przekonaj się, jakie jeszcze zadania spełniają parapety zewnętrzne i czym kierować się podczas ich doboru.

Jakie są funkcje parapetów zewnętrznych?

Jak już zostało wspomniane, główną funkcją parapetów zewnętrznych jest ochrona wnętrz przed dostępem wody przez otwory okienne. Bardzo ważne jest zatem, aby parapet był zamontowany ze spadkiem 5% dla skutecznego odprowadzania wód deszczowych. Chroniona jest też elewacja przed ściekaniem wody i wilgoci. Dodatkowo krawędzie tego elementu powinny wystawać nieco poza obrys ścian.

Parapet zewnętrzny chroni nie tylko wnętrza, ale przede wszystkim ściany, elewację i mur. Dzięki niemu zewnętrzna elewacja dłużej zachowuje swoją trwałość, czystość i estetykę. Wilgoć nie wnika w strukturę murów, co jest ważne dla stanu technicznego całego budynku. Jeśli pod wpływem wilgoci dojdzie do degradacji tynku i wewnętrznych partii ściany, istnieje ryzyko obniżenia parametrów termoizolacyjnych, a to z kolei jedna z przyczyn występowania mostków termicznych.

Odpowiednio dobrany i wykonany parapet zewnętrzny

Parapet zewnętrzny pełni ważne funkcje, dlatego też podczas wyboru trzeba zwrócić uwagę przede wszystkim na jego jakość. Nasza firma zapewnia parapety w Sochaczewie i okolicach, gwarantując przy tym wyroby, które spełniają oczekiwania wszystkich klientów. Do ich produkcji wykorzystywane są różne materiały, w tym: blachy stalowe, aluminium, kamień naturalny lub sztuczny.

Parapety spełniają też funkcję dekoracyjną, dlatego też przy ich wyborze trzeba zwrócić uwagę na estetykę. Powinny być dopasowane do stolarki okiennej, ale warto uwzględnić również styl elewacji.

 

Lokalizacja

Worstone
Kusocińskiego 1
96-500 Sochaczew
Tel.
    +48 46 862 19 52
E-mail:
     Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.