Jak myć żaluzje drewniane?

Żaluzje drewniane są chętnie wybierane ze względu na swój uniwersalny, naturalny wygląd, a także trwałość i skuteczność w ograniczaniu dostępu światła słonecznego. Doskonale prezentują się zarówno we wnętrzach nowoczesnych, jak i klasycznych. Mimo swoich licznych zalet są też źródłem gromadzącego się kurzu. Na szczęście czyszczenie żaluzji drewnianych nie musi być wcale ani trudne, ani czasochłonne. Wystarczy skorzystać z naszych praktycznych wskazówek.

Jak pozbyć się kurzu z żaluzji drewnianych?

Największą „zmorą” żaluzji drewnianych jest osadzający się na lamelach kurz. Jak się go pozbyć? Możliwości mamy co najmniej kilka. Można do tego użyć zwykłej szmatki z mikrofibry. W przypadku żaluzji w salonie czy sypialni wystarczy sucha szmatka i sprzątanie raz w miesiącu. W kuchni warto przecierać je delikatnie zwilżoną ściereczką nawet raz na tydzień. Warto przy tym czyścić żaluzje w pozycji zamkniętej, gdyż wtedy jednym ruchem usuniemy kurz z całej powierzchni, zamiast przecierać każdą listwę z osobna.

Sprawdzi się też miotełka do kurzu, dzięki której sprzątanie przebiegnie znacznie szybciej. Jeszcze lepsze efekty można uzyskać, korzystając ze specjalnej szczotki do czyszczenia żaluzji. Tego rodzaju akcesoria są obecnie łatwo dostępne, ponieważ bardzo wiele osób posiada tego rodzaju osłony okienne. Przy pomocy takiej szczotki można precyzyjnie wyczyścić nawet 5-7 listewek za jednym razem.

W jaki sposób usunąć mocniejsze zabrudzenia?

Czasami na żaluzjach drewnianych mogą pojawić się mocniejsze zabrudzenia, szczególnie w przypadku pomieszczeń takich jak kuchnia. Ich usunięcie nie powinno być trudne. Zwykle wystarczy przetrzeć zaplamione miejsce wilgotną ściereczką z mikrofibry. Woda wystarczy, by pozbyć się świeżych zabrudzeń. Jeśli plama jest trwała lub wyjątkowo uporczywa (np. resztki oleju), można użyć delikatnych środków do czyszczenia drewna. Unikaj jednak długotrwałego narażania drewna na kontakt z wodą i wilgocią. Ostrożnie dozuj środki czyszczące, nawet jeśli stosujesz preparaty przeznaczone do drewna.

Lokalizacja

Worstone
Kusocińskiego 1
96-500 Sochaczew
Tel.
    +48 46 862 19 52
E-mail:
     Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.