Czy moskitiery mogą zastąśpić firanki?

Rodzajów osłon okiennych jest obecnie przynajmniej kilka. Różnią się nie tylko dekoracyjnością, ale również spełnianymi funkcjami, sposobem użytkowania i montażu, przeznaczeniem itd. Ich dobór wynika nie tylko z indywidualnych preferencji oraz celu, jaki chcemy osiągnąć, decydując się na konkretne rozwiązanie. Wśród wielu różnych możliwości wyróżniamy tradycyjne firanki i moskitiery, których głównym celem jest ochrona przed insektami. Chociaż różnic między nimi jest sporo, można też znaleźć pewne podobieństwa — zarówno w zakresie praktycznego zastosowania, jak i walorów estetycznych. Czy zatem moskitiera w oknie może zastąpić klasyczną firankę?

Moskitiera — jakie funkcje pełni?

Najważniejszą funkcją moskitier jest zatrzymywanie owadów, a więc ochrona przed nimi wnętrz naszych domów i mieszkań. Dzięki nim w okresie letnim możemy mieć stały dostęp do świeżego powietrza, bez uporczywych insektów. Oprócz tego specjalna siatka na oknie ogranicza również ilość pyłków unoszących się w powietrzu. Tworzywo, z którego wykonano moskitierę, jest w stanie zatrzymać nawet 80% alergenów, co jest szczególnie ważne w przypadku domów, w których mieszkają alergicy.

Rodzajów moskitier jest kilka w tym: ramkowa, drzwiowa, przesuwna, rolowana, plisowana. Odpowiedni rodzaj można dostosować adekwatnie do miejsca montażu, np. okno, drzwi tarasowe czy balkonowe, okna dachowe itd., a także specyfiki rozkładania, np. siatka plisowana rozwija się jak plisa. Możliwy jest także montaż stały lub tymczasowy. Możliwości jest zatem wiele.

Moskitiera zamiast firanki? To może się sprawdzić!

Wróćmy jednak do sedna sprawy, czyli zastąpienia firanek moskitierami. Czy jest to możliwe? Zdecydowanie tak. Moskitiera to w gruncie rzeczy siatka zamontowana na aluminiowych ramach w oknie, której niewielkie oczka do złudzenia przypominają strukturę klasycznej firanki. Dostępne w naszej ofercie zabezpieczenia przeciw owadom są wykonane bardzo precyzyjnie i z dbałością o każdy detal, dlatego też będą prezentować się estetycznie, spełniając przy tym swoje funkcje. Siatka w moskitierze, podobnie jak firanka, przysłoni nieco okno, chroniąc przed wzrokiem osób znajdujących się na zewnątrz.

W wielu przypadkach moskitiera na oknie może być lepszym rozwiązaniem niż tradycyjna firanka. Jeśli w okresie letnim mamy duży problem z uporczywymi insektami, zdecydowanie skuteczniejszym rozwiązaniem będzie siatka na okno. Chociaż firana też może zniechęcić niektóre insekty przed wizytą w naszym domu, jednak pod tym względem jej działanie jest mocno ograniczone. Nie możemy też liczyć na ochronę przeciwpyłkową.

Jeśli jednak twoim głównym celem jest oryginalne udekorowania okna, zapewne wybierzesz firany. Rodzajów firanek jest mnóstwo: woalowe, zazdrostki, żakardowe, tiulowe, organza itd. Można je na rozmaite sposoby upinać i połączyć z równie efektywnymi zasłonami. Tak naprawdę wybór między moskitierą na okno a firanką zależy wyłącznie od twoich potrzeb i upodobań.

Jeśli nie chcesz rezygnować z dekoracyjnych osłon, a jednocześnie chcesz ochronić pomieszczenia w swoim domu przed insektami i pyłkami, nie ma żadnych przeciwwskazań, aby zastosować firanki wraz z moskitierami. To rozwiązanie, które bardzo często preferowane jest przez naszych klientów, którzy cenią sobie zarówno estetykę, jak i funkcjonalność.

Lokalizacja

Worstone
Kusocińskiego 1
96-500 Sochaczew
Tel.
    +48 46 862 19 52
E-mail:
     Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.